A sikeres első TUDÁS Expó nyomán a TUDÁS projekt újabb évadjában is megrendezzük a TUDÁS szakkörök találkozóját. A helyszín ismét Győr, a Mobilis Interaktív Kiállítási Központ.
A TUDÁS Expón a kiválasztott 20 TUDÁS szakkör interaktív, látványos bemutatkozásán túl, felnőttmegőrző programként pedagógus-továbbképzésen illetve interaktív beszélgetéseken vehetnek részt az érdeklődők.
Az idei TUDÁS Expó mottója: Fenntartható egészség. A szakkörök ezen téma köré építik fel bemutatóikat, míg a tanár-továbbképző program a KUTOSZ Rounder Sense of Purpose: Céltudatosabban a fenntarthatóságra nevelésért projektjének alapján, a fenntarthatósággal kapcsolatos nevelői kompetenciák fejlesztésére épül, helyben elvégzett rövid gyakorlatokon keresztül. Az interaktív beszélgetésen (fiatal tudósok és műszaki-természettudományos területen dolgozó szakemberek segítségével) azt járjuk körül, mi kell ahhoz, hogy valaki sikeresnek érezze magát a műszaki-természettudományos pályákon.
A legkiemelkedőbb szakköröket a szakmai zsűri díjazza: a fődíj 150.000 Ft értékű felszerelés vásárlási lehetőség, a kategóriánkénti különdíjasok tabletet kapnak. Minden résztvevő szakkör ajándékcsomagot és elismerő oklevelet kap.
A TUDÁS Expóval kapcsolatos híreket folyamatosan bővítjük honlapunkon, a TUDÁS projekt oldalán, illetve Facebook oldalunkon is.
Program:
10.00 – 11.00 Regisztráció a résztvevők számára
10.30 – 11.00 Sajtótájékoztató
11.00 – 14.30 A TUDÁS szakkörök bemutatkozása a kiállítótérben
12.30 – 13.15 Interaktív konferencia: A siker fertőz? címmel
14.40 – 15.00 Ünnepélyes zárás, díjátadó
Felnőttmegőrző – műhelyfoglalkozások és interaktív konferencia tanárok és szülők számára
11.30 – 12.15 Műhelyfoglalkozás: Pedagógiai forgatókönyvek az esélyteremtés szolgálatában
A foglalkozást vezeti: Tóth Szilvia.
A műhelyfoglalkozáson az Ark of Inquiry projekt feladatgyűjteményét, és annak felhasználását ismerhetik meg a résztvevők, konkrét példákon keresztül.
12.30 – 13.15 Interaktív konferencia: A siker fertőz? címmel
A beszélgetés résztvevői: Dr. Hajdu Zsanett biológus, farmakognoszta, Dr. Simon Balázs orvos és Dr. Szigeti Cecília tanszékvezető egyetemi docens. A beszélgetést vezeti: Dr. Lippai Edit környezetpszichológus.
13.30 – 14.15 Műhelyfoglalkozás: Gyakorlati példák az egészséggel kapcsolatban
A foglalkozást vezeti: Molnár Milán
A műhelyfoglalkozáson a Mobilis Interaktív Kiállítási Központ munkatársa mutatja meg néhány kísérleten keresztül, hogyan tehetjük könnyen érthetővé, szemléletessé, és hogyan hozhatjuk közel az egészségmegőrzés témakörét a diákokhoz.
Előzetes regisztráció alapján:
Tanári kompetenciák a fenntartható fejlődés szolgálatában – tanártovábbképzés, délelőtt illetve délután, a Rounder Sense of Purpose: Céltudatosabban a fenntartható fejlődésért projekt gyakorlati példái alapján.
Milyen feladatokkal fejleszthető a pedagógus maga is (miközben tanulócsoportokkal dolgozva, a fenntarthatóságra neveléssel foglalkozik)? Hogyan köthetők ezek a gyakorlatok egy-egy konkrét tantárgyhoz, témakörhöz? Milyen területeken kell "kompetensnek lenni"? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a műhelyfoglalkozás.
A foglalkozást vezeti: Réti Mónika